79
古董
38
BETA
Human
Furniture
Animal
Plant
Vehicle
Transportation
Apparel
Clothing
Paper
Wood
Mammal
Flower
Hardwood
Handwriting
Bench
linocut
墨
鉛筆
Galeria D.A.S.
79
古董
38
BETA
info
Human
Furniture
Animal
Plant
Vehicle
Transportation
Apparel
Clothing
Paper
Wood
Mammal
Flower
Hardwood
Handwriting
Bench
linocut
墨
鉛筆
2. Aukcja online - Dzieła Sztuki i Antyki
214
10/11/2021 19:00
Tadeusz Rybkowski (1848-1926), „W drodze na targ”, 1921 r.
Zofia Stankiewicz (1862-1955), „Warszawa – kościół Św. Jana”, tusz, akwarela, l. 30-te.
Edward Lesser (189-1929), „Potok górski – Zakopane”, pastel, 1928 r.
Projekt okładki „Rzeczy Piękne”, 1926 r. Wojciech Jastrzębowski ?
„Widok na budynek Sokoła”, A.N. pocz. XX w.
Andrzej Czeczot (1933-2012), “Waterloo”, 1991 r.
„Scena rodzajowa”, Persja, XIX w.
Stanisław Masłowski (1853-1926), „Lecące kaczki”, akwarela, 1920 r.
Andrzej Gałek (1916-1993), „Taniec góralski”, lata 60-te. Zakopane.
"Poznań - ul. Gołębia", A.N., sygnowany, 1929 r.
Soter Jaxa-Małachowski (1867-1952), „Hel – port”, 1932 r.
Jan Wacław Zawadowski (1891-1982), „Pejzaż z południa Francji”, 1930 r.
Antoni Uniechowski (1903-1976), “Scena historyczna – Dwa nagie miecze”
Antoni Uniechowski (1903-1976), “Scena historyczna – Wyjazd królowej Bony z Polski”
Kajetan Kosiński (1847-1935), “Wesele krakowskie”, akwarela, lata 20-te.
“Władysław Potocki”, 1837 r., akwarela, A.N.
Miniatura “Portret młodej kobiety”, ok. 1790 r. gwasz na kości, Polska?
Charles Blondel (XIX w.), Miniatura „Portret młodego mężczyzny”, 1828 r.
„Warszawa - Tunel Trasy W-Z”, grafika, sygnowana, lata 50-te.
Zbigniew Kaliszczak (1903-1985), „Wilno – most”, sucha igła, 1930 r.
Kazimierz Sichulski (1879 -1942), “Św. Barbara”, drzeworyt, 1929 r.
Jan Dzieślewski (1907-1985), "Drzewa na tle klasztoru”, drzeworyt barwny, l. 30-te.
Władysław Zakrzewski (1903-1944), “Deszcz”, 1938 r.
Grafika “Narciarki”, lata 30-te., akwaforta, sygnowana nieczytelnie
Dariusz Wąsowicz (1910-1973), “Warszawa”, akwaforta, lata 30-te.
Wacław Wąsowicz (1891-1942), “Hucułka”, 1925 r. drzeworyt;
Gaustav Kampmann (1859-1917), „Poświata”, litografia, 1903 r.
Juliusz Kossak (1824-1899), „Płowce”, TZSP w Król. Pol., 1914 r.
Juliusz Kossak (1824-1899), „Ks. Józef Poniatowski w stadninie Mohorta”, TPSP w Krakowie, 1912 r.
Jan Piotr Hrynkowski (1891-1971), „Dziewczynka”, litografia, 1923 r.
Wacław Twarowski (1921-1995), „Pejzaż wiejski – widok na sad”, lata 40-te.
Tadeusz Waśkowski (1883-1966), "Widok na miasto o zachodzie słońca”, lata 20/30-te.
„Pejzaż marynistyczny”, XIX w. sygnowany;
Zbigniew Suchodolski (1911-1998), "Kwiaty w wazonie”, Kraków, lata 30-te.
„Widok na kościół”, Polska?, 1909 r. A.N.
„Sianokosy”, według Nicolai KORNILOVITSCH PIMONENKO, A.N.
Fred Money (1882-1956), „Paryż nocą”, lata 40/50-te.
Franciszek Rembertowski (XIX/XX w.), „Nad potokiem”, lata 20-te.
Stanisław Paciorek (1889-1952), „Kraków – Planty przy Barbakanie”, 1927 r.
Efraim Mandelbaum (1884-1943), “Martwa natura z kwiatami”, ok. 1925 r.
Roman Antoni Breitenwald (1911-1985), „Scena wiejska”;
Tadeusz Cieślewski (ojciec) (1870-1956), “Widok na Stare Miasto – Warszawa”, ok. 1920 r.
“Pejzaż zimowy – Tatry”, T.S. Zwolińscy, Zakopane, lata 30-te.
„Pejzaż zimowy – Tatry (Las)”, T.S. Zwolińscy, Zakopane, lata 30-te.
Jean Baptiste Lebroc (1825-1870), “KUPIDYN”, terakota, 2 poł. XIX w.
“Kobieta z psem”, brąz polichromowany, lata 30-te. Francja.
Paul Philippe (1870-1930), “Kobieta na tygrysie”, brąz, Wiedeń, lata 20/30-te.
Wacław Bębnowski (1865-1945), “Wędrowiec – Powstaniec”, 1925 r. terakota;
“Budda”, brąz, Tajlandia, 2 poł. XIX w.
“Koń przy ogrodzeniu”, wg P.J. Mene, żeliwo, Carska Rosja, Kasli, 1903 r.
„Przykucnięta Wenus”, stop metali (brąz?), Monachium, pocz. XX w. wys. 76 cm!
„Chrystus”, kość słoniowa, ok. 1700 r. Francja;
„Sarny”, R. Pohl, 1909 r. PLEWKIEWICZ Warszawa;
Jean Jacques Feuchere (1807-1852), “Leda z łabędziem”, brąz, ok. 1850 r.
„Temida” w stylu secesyjnym, brąz, ok. 1900 r. Berlin;
Herb Poznania, drewno, XIX w.
„Siedzący Budda”, brąz złocony, Chiny, XX w.
Czesław Makowski (1873-1921), "Sarna", 1903 r., Warszawa, ceramika;
Okimono „Ptak”, brąz, Japonia, epoka Meiji, XIX/XX w.
Wazon w formie ryby “Karp Koi”, brąz, Japonia, Meiji, XIX/XX w.
“Żubr”, brąz, Czesław Chojnowski – Warszawa, lata 30-te.
Dwie figurki „Kloszardzi”, drewno, kość, ok. 1880 r. Niemcy;
Model Tadź Mahal, kość, kon. XIX w. Indie;
Figurka “Pies – Terier”, brąz wiedeński, pocz. XX w.
Napoleon przed bitwą pod Waterloo, kość, Anglia ok. 1830 r.
„Głuszec na gałęzi”, Brąz Wiedeński, Bergman, ok. 1900 r.
Rzeźba “Dwie boginie”, kamień steatyt, Chiny, dynastia Qing, XIX w.
Bogini Guanyin, jadeit, Chiny, 1 poł. XX w.
Patera „Pejzaż nadmorski”, Japonia, Arita, XIX w. śr. 43,5 cm.
Patera dekoracyjna Imari, Japonia, Arita, 2 poł. XIX w.
Patera dekoracyjna, Imari, Japonia, Arita, XIX w. 46 cm.
Wazon Imari, Arita, Japonia, XVIII/XIX w.
Puzdro famille rose, sygn. Qianlong, Chiny, XX w.
Amfora Imari, Japonia, Arita, XIX/XX w.
Cukiernica Imari, Japonia, 1 poł. XIX w.
Wazon z pokrywą Famille Noire, Chiny, sygn. Kangxi, dynastia Qing, XIX w.
Talerz ze srebrnym pałąkiem, Chiny, okres Yongzheng, lata 1722-1735;
Wazonik w formie butli ze smokami, Chiny, XIX/XX w.
Wazonik ze smokiem, Chiny XIX/XX w.
Wazonik ze smokiem, sygnowany, Chiny XIX/XX w.
Wazon w formie butli ze smokami, Chiny, Qing, pocz. XIX w.
Pudełko na pastę do pieczęci, Chiny, ok. 1900 r.
Patera oktagonalna, Imari, Japonia, XIX w.
Wazon typu langyao (sang de boeuf), Chiny, XX w.
Puzdro, SATSUMA, Hododa, Japonia, lata 1870-1880;
Wazonik Kutani, Japonia, kon. XIX w.
Wazon z postaciami, famille rose, późny okres Republiki, Chiny;
Wazon z roślinnością, późny okres Republiki, Chiny;
Pojemnik na imbir, famille noir, Chiny, XIX w. Dynastia Qing;
Wazon z podwójnym znakiem szczęścia, Chiny, Qing, XIX w.
Talerz Canakkale, Turcja Osmańska, XVIII w.
Talerz dekoracyjny “Izolda”, Wiedeń, ok. 1890 r.
„Pies z upolowanym zającem” Myślistwo, MIŚNIA, lata 1924-1934;
Amfora, Potschappel, Carl Thieme Niemcy, XIX w. wys. 71 cm!
Talerz „Warszawa – Teatr Wielki”, ok. 1880 r. Francja, Sarreguemines;
Dzbanek na mleko, Cesarski Wiedeń, 1806 r.
Filiżanka, Cesarski Wiedeń, 1813 r.
Filiżanka, Cesarski Wiedeń, 1815 r.
Filiżanka „Amorki” w typie Sevres, Francja. 2 poł. XIX w.
Filiżanka, Chodau, Czechy, 1859 r.
Popiersie „Adam Mickiewicz”, XIX w., biskwit, Nakład Gebhardta we Lwowie;
Mlecznik secesyjny, Royal Kopenhaga, ok. 1900 r.
Mlecznik z miniaturami, Sevres, Francja, 2 poł. XIX w.
Putto – Lato, Wiener Kunstkeramische Werkstatte, Wiedeń, lata 1909-1915;
Plakieta “Przypowieść o Tobiaszu”, ok. 1900 r. Francja;
Figurka „Chart”, Gotha, Niemcy, lata 30-te.
Kabaret, Ćmielów, Drucki-Lubecki, Lata 1887-1900;
Mlecznik „Pamiątka z Częstochowy”, Ćmielów, Drucki-Lubecki, k. XIX w.
Figurka „Bathing Beauty”, Carl Scheidig, ok. 1900 r.
„Król August II Mocny”, Potschappel, 2 poł. XIX w.
Dzbanek, Miśnia, ok. 1830 r.
Para koszy klasycystycznych, Miśnia, ok. 1790 r.
Dzbanek na czekoladę, Kopenhaga, Royal Copenhagen, 2 poł. XVIII w.
Popiersie “Fryderyk Chopin”, 1949r., fajans, sygnowany;
Popiersie Fryderyka Chopina, biskwit, 2 poł. XIX w.
„Józef Szermentowski”, porcelana;
„Jan Kochanowski”, porcelana;
Figura „Perkoz”, majolika, Francja, ok. 1900 r.
Wazon-dzban CARL SPAHR, HUTSCHENREUTHER;
Figurka „Alegoria nauki i pracy”, KPM Berlin, XIX/XX w.