印章
書籍和舊版畫
50
地圖
海報
aquatint
chalcography
倫敦
克拉科夫
利沃夫
奧格斯堡
托倫
格但斯克
樂斯拉夫
波茲南
波蘭
盧布林
23
蝕刻版畫
Antykwariat Imago
印章
書籍和舊版畫
50
地圖
海報
aquatint
chalcography
倫敦
克拉科夫
利沃夫
奧格斯堡
托倫
格但斯克
樂斯拉夫
波茲南
波蘭
盧布林
23
蝕刻版畫
V Aukcja: GWIAZDKA w IMAGO
62
02/12/2021 19:00
73 517 - 145 200 PLN
10 lat Wydziału SZTUK PIĘKNYCH UMK 1956 nakład 1000 egz.
BOLESŁAW CHROBRY 1925 drzeworyt na okładce i winieta Władysław Skoczylas
GILGAMESZ. POWIEŚĆ STAROBABILOŃSKA 1922 ILUSTRACJE
Krasicki MONACHOMACHIA Ilustracje Zofia STRYJEŃSKA
MUZYKA PODHALA Ilustracje i ozdobniki Zofia STRYJEŃSKA
KRONIKA GALLA ANONIMA 1948 Oprawa pełna skóra
B. Prus FARAON ilustracje J. Holewiński [1923] Oprawa. Intarsja.
POLSKIE ŻYCIE ARTYSTYCZNE W LATACH 1915-1939 niski nakład półskórek
Jan St. Bystroń KOMIZM 1939 Pełna skóra. Librarium.
M. Treter MATEJKO. Osobowość Artysty. Twórczość. Forma i Styl. 1939
TUWIM DZIEŁA - PIERWODRUKI I OPRACOWANIA Biblioteka "czarcia" &c.
TUWIM DZIEŁA 1955 oprawa półskórek
DE BURY PHILOBIBLON 1921 oprawa kopia oprawy Radziszewskiego
TUWIM CZARY I CZARTY 1924
CZTERY WIEKI FRASZKI POLSKIEJ J. Tuwim 1937
TUWIM SŁOWNIK PIJACKI 1935 półskórek
TUWIM PEGAZ Z DĘBA 1950 Oprawa półskórek
SAGA o NJALU Seria dzieł Pisarzy Skandynawskich Oprawa artystyczna.
Bass CYRK projekt i wykonanie oprawy Dominika Świątkowska
POŚWIATOWSKA Dzieła Oprawa artystyczna
Thompson PRZYWÓDCY WIELKIEJ REWOLUCJI FRANCUSKIEJ oprawa Cosway
J. M. Thompson ROBESPIERRE Cosway Binding
SIENKIEWICZ RODZINA POŁANIECKICH 1895 wydanie pierwsze
GAWĘDY O DAWNYM OBYCZAJU 5. książek z serii lata 20. XXw. półskórek
ARTHUR I WANDA Dzieje miłości A. Grottgera. Spektakularna oprawa.
Kociałkowski ANTONI TYZENHAUZ Londyn 1971
Stanisław Witkiewicz MATEJKO z 275 ilustracjami. ćwierćskórek.
Kopera DZIEJE MALARSTWA W POLSCE plus prospekt Oprawa półskórek.
Kopera MUZEA POLSKIE
Sterling MALARSTWO WŁOSKIE [1933] pełna skóra, intarsje.
Łoziński ŻYCIE W DAWNYCH WIEKACH 1912
Buckle HISTORIA CYWILIZACJI W ANGLII 1862 Oprawa gabinetowa.
Pachoński LEGIONY POLSKIE Oprawa gabinetowa.
KWIATKI SWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU oprawa pełna skóra
PODRĘCZNY SŁOWNIK GEOGRAFICZNY 1925-1927 oprawa gabinetowa
Henryk Sienkiewicz TRYLOGIA ILUSTRACJE pełna skóra
Fryderyk Schiller DZIEŁA Stanisławów [1906] komplet
Ewa Szelburg-Zarembina Cykl RZEKA KŁAMSTWA Oprawa gabinetowa.
PISMO ŚWIĘTE Oprawa artystyczna
CERVANTES DON KICHOT Z MANCZY Mortkowicz 1937/38 oprawa artystyczna
zebrał B. E. Sydow KORESPONDENCJA FRYDERYKA CHOPINA półskórek
Stanisław Wyspiański WESELE 1901 Pierwsze wydanie. Oprawa artystyczna.
FAUST GOETHEGO tł. Emil Zegadłowicz il. Pronaszko 1927 Oprawa artystyczna
BAŚNIE TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY luksusowa oprawa w skórę.
ZESZYT DO NUT oprawny w skórę
NOTEBOOK MEMUARIUSZ oprawa skóra
SZKICOWNIK z papierem bawełnianym, akwarelowym
GRIMOIRE Księga do zapisków. Oprawa skóra
POLOWANIA U POTOCKICH Łańcut & Antoniny Oprawa luksusowa
[TADEUSZ KOŚCIUSZKO] Taddeo Cociusco Generale Pollacco ok. 1820
WIDOK WNĘTRZA KAPLICY KRÓLEWSKIEJ W WERSALU 1780
PIECZĘĆ: MUZEUM TECHNICZNO-PRZEMYSŁOWE. INSTYTUT POPIERANIA RĘKODZIEŁ
MAPA POLONIA. r. 1600, pomniejszona wersja mapy Orteliusa z 1570 r.
MAPA SILESIAE 1561 wydanie 1587 Mapa kolorowana.
MAPA BORUSSIAE REGNUM - mapa Prus c. 1730
Służąca Krakowska. Norblin & Debucourt 1817 Akwatinta
Chłop Żmudzki. Norblin & Debucourt 1817 Akwatinta
Chłop przedający kury. Norblin & Debucourt 1817 Akwatinta
Furman żydowski. Norblin & Debucourt 1817 Akwatinta
Jan Młodożeniec PLAKAT
ADAM CZARTORYSKI
H. MITTERER Niemiecka sztuka stolarstwa 35 tablic, 1822